Четвер, 21.11.2024
Вирощування полуниці
Меню сайту
Статистика

Яндекс.Метрика

Форма входу

Відомо декілька технологій вирощування суниць. В промисловому ягідівництві досить широко розповсюджена рядкова культура. При ній розсада висаджується за схемою 0,6-1,0 х 0,15-0,3 м, що дозволяє застосовувати техніку при догляді за рослинами. Модифікацією цієї технології є так звана "безвуса" культура. Вона передбачає систематичне видалення вусів, а схема висаджування рослин дещо щільніша - 0,6-0,8 х 0,1-0,15м. Продуктивність при цьому зростає у 2-4 рази, але рослини повністю виснажуються і тому це, фактично, однорічна схема. Однак при правильному догляді за рослинами урожайність такої посадки перекриває продуктивність 2-3-річноїексплуатації "вусатої" плантації за валовими зборами і, особливо, за якістю ягід.

Ще одна інтенсивна технологія суниць, так звана грядкова (килимкова) культура. При ній ділянка розбивається на грядки шириною 1,0-1,2 м так, щоб зручно було доглядати за рослинами і збирати урожай до середини грядки з обох її боків. Рослини розміщують рядками поперек грядки з підвищеною щільністю - при "вусатій" культурі 0,5-0,6 х 0,2-0,3 м, а при "безвусій" - 0,4-0,5 х 0,1-0,15 м. Вирощування рослин на грядках дає можливість здійснювати прискорення початку плодоношення суниць. Для цього над грядками влаштовують "тунель" з плівки - встановлюють дуги з катанки, на які натягують поліетиленову плівку або тканину з агроволокна, подібну „лутрасилу". Встановлюють плівку в кінці березня чи на початку квітня, а знімають після того, як мине небезпека весняних приморозків. Такий не досить складний прийом дозволяє одержати перші достиглі ягоди на 2-3 тижні раніше. Рання продукція ціниться не тільки за те, що можна насолодитися смаком ягід, вона може дати хазяїнові і відчутний економічний ефект. Головне - було б бажання.

Отже, ви вільні у виборі тієї чи іншої технології. Вибирайте, але майте на увазі, що вона повинна в найбільшому ступені відповідати умовам, в яких розташована ваша ділянка, меті, з якою ви вирощуєте суниці і, безумовно, вашим можливостям. 

Підготувавши ділянку до висаджування рослин, врахуйте, що при нестачі вологи в ґрунті слід провести до посадки полив. Волога сприятиме кращому осіданню ґрунту, спровокує проростання бур'янів, котрі ви видалите до садіння.

Висаджувати рослини краще в другій половині дня, коли спаде спека. їх не слід дуже заглиблювати: точка росту (середина розетки) не повинна бути засипана ґрунтом. Добре ущільніть ґрунт навколо коріння і обов'язково полийте рослини. Полив слід провести ще разів зо три в наступні 3-4 дні, щоб рослини добре прижилися. Якщо утворюються вуса, то їх краще видаляти, щоб до настання холодів рослини не виснажувалися і добре зміцніли. От, власне, і все, що стосується висаджування суниць у літні строки.

Сортів суниць зараз налічується понад З тис. Вітчизняними селекціонерами створені досить високопродуктивні, стійкі до несприятливих факторів довкілля сорти.   

Пошук
Хто і звідки

Валюта
Курс основых валют НБУ на сегодня
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Copyright Nestermax © 2024
 Український рейтинг TOP.TOPUA.NET