Суничний кліщ
Кліщі настільки малі, що побачити їх неозброєним оком майже неможливо. Тіло самки довжиною 0,2-0,25 мм, довгасто-овальне, злегка прозоре, спочатку біле, пізніше зі склоподібним жовтуватим або буруватим відтінком. Тіло самця яйцевидно-овальної форми, довжиною до 0,15 мм. Дорослі кліщі - восьминогі. Зимують запліднені самки біля основи листкових черешків. Навесні, незабаром після відновлення росту суниці, кліщі заповзають на молоде листя і відкладають яйця. Одна самка відкладає до 15 яєць. Через 10-16 днів відроджуються білі зморшкуваті шестиногі личинки. Їх розвиток триває до десяти днів, після чого вони на 3-4 дні впадають в стан спокою і перетворюються на дорослих кліщів. Личинки і дорослі особини живуть на молодих нерозкритих листочках і виявити їх можна по заподіяний пошкодженнях.Висмоктуючи сік з молодих листочків, шкідники викликають їх деформацію.
Пошкоджені листки не розгортаються, зморщені, затримуються в розвитку, набувають жовтувато-маслянистого забарвлення. З появою вусів суниці основна маса кліщів переселяється на них і поступово поширюється по плантації. За вегетаційний період кліщ розвивається в чотирьох-п'яти поколіннях, накладаються один на одного. Кліщі вологолюбні, тому в період стійкої сухої погоди більша частина їх гине. Масово розмножуються при вологій погоді або частих поливах. В таких умовах у другій половині літа пригнічення рослин проявляється особливо сильно – кущі дрібнішають, залишаються недорозвиненими. Плодоношення пошкоджених рослин різко знижується, взимку вони часто гинуть.
Методи боротьби
Посадка матеріалу від здорових маткових кущів, не заселених кліщем.
При підозрі на зараженість шкідником знезаражують розсаду зануренням на 12-13 хвилин у воду, нагріту до 45 ° С з наступним охолодженням у холодній воді і висадкою.
Обприскування рекомендованими препаратами заселених кліщем ділянок навесні, при відростанні першого листя суниці і після збору врожаю.
На старих, сильно заражених ділянках перед обприскуванням після збору врожаю доцільно скосити і видалити листя суниці. При цьому слід забезпечити хороший догляд (полив, підживлення, розпушування), щоб суниця добре відросла і підготувалася до зимівлі.