Борошниста роса
Збудник - гриб. Хвороба поширена повсюдно. Ознаки захворювання. На листках з'являється білий павутинний наліт. Частки уражених листків стають зморшкуватими, краї їх загинаються вгору, засихають. Потім хвороба поширюється на квітконоси, квітки і ягоди. Незрілі ягоди перестають розвиватися, буріють і засихають; зрілі - наче припудрені, з характерним запахом плісняви. Зимує гриб міцелієм на зелених частинах рослин і клейстотеціями на уражених відмерлих листках. Навесні на міцелії утворюються конідії. Звільняються і аскоспори з плодових тіл. Але основним джерелом інфекції є конідії.
На рослини і нові ділянки конідії і аскоспори розносяться вітром, потрапляють і з посадковим матеріалом. Інкубаційний період конідій збудника на молодих листках триває 3-4, на старих - 6-7 днів. Протягом літа відбувається багаторазове зараження рослин літніми конідіями. Молоді рослини уражуються сильніше, ніж старі. Максимальний розвиток хвороби припадає на період цвітіння і плодоношення, а також період після збору в серпні. В середині літа міцелій гриба стає бурим і на ньому з'являються дрібні плодові тіла. Дозрілі в них до осені аскоспори залишаються зимувати. Сприяють розвитку хвороби тепла погода і порівняно підвищена відносна вологість повітря. При таких умовах відбувається більш рясне утворення спор.
Методи боротьби
Засадження нових ділянок здоровим матеріалом.
Виконання всіх агротехнічних вимог при вирощуванні суниці. При вигонці її під плівкою необхідно періодичне провітрювання в теплі години дня.
Обприскування рекомендованими фунгіцидами в період масового відростання листя і після збору врожаю, особливо при скошуванні листя, поливі і підгодівлі добривами. Враховувати, що підвищені дози азотних добрив сприяють інтенсивному розвитку хвороби.