Субота, 27.02.2021
Вирощування полуниці
Меню сайту
Статистика

Яндекс.Метрика

Форма входу

Бурі плями

Збудник - гриб. Захворювання поширене в усіх зонах вирощування культури. Ознаки захворювання: на листках з'являються червонувато-бурі, округлі або неправильної форми плями, розпливчасті або обмежені жилками. Середина плям світліше, до периферії забарвлення більш темна. З часом плями стають бурими. На них зверху листя – дрібні, безладно розташовані подушечки: конідіальне спороношення гриба. Черешки листя і вуса рослин уражуються рідше, плями на них дрібні, злегка вдавлені. Зимує гриб на відмерлих і зимуючих зелених листках міцелієм або в стадії конідіального спороношення під епідермісом. Навесні із спор утворюються грибниці. Конідії проростають тільки при наявності краплиннорідкої вологи на листках.

Зараження відбувається з обох сторін листової пластинки. Збудник вражає переважно старе листя, тому захворювання в більш сильному ступені виявляється в період плодоношення середньостиглих і пізніх сортів суниці. Свого максимуму хвороба досягає в другій половині літа, особливо при періодичних опадах і на поливних ділянках. Масовий розвиток хвороби призводить до поразки і загибелі значної частини листя, що знижує продуктивність культури в наступному році.  

Методи боротьби

Збір і знищення старих уражених листків восени або ранньою весною. На незначних за площею ділянках видалення уражених листків в період вегетації. Вирощування суниці з дотриманням агротехніки (не можна допускати загущення посадок, необхідно своєчасно проводити розпушування (особливо на важких, високородючих ґрунтах, поливи та видалення бур'янів). Хімічні обробки рекомендованими фунгіцидами, які слід проводити на початку відростання листя суниці, повторно - під час відокремлення квіткових бруньок. При сильному розвитку хвороби третя обробка проводиться після збору врожаю.

 

Пошук
Хто і звідки

Валюта
Курс основых валют НБУ на сегодня
Календар
«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Copyright Nestermax © 2021
 Український рейтинг TOP.TOPUA.NET