Четвер, 25.04.2024
Вирощування полуниці

Посадка, вирощування та розмноження полуниці (посадка клубники)

Починаючи з кінця липня саме час для посадки розсади, щоб на наступний рік полуниця порадувала вас своїми ягодами!

Якщо ви ще не вибрали місце для посадки - прочитайте ці поради:

• Полуниця чудово себе почуває на рівних грядках, або трохи з нахилом в сторону південного заходу. Уникайте крутих схилів і низинних місць, де буде накопичуватися холодне повітря.

• Перед посадкою перевірте землю на відсутність личинок колорадського жука, який ласує не тільки картоплею.

• Посадки не повинні бути старші 4 років, оптимально - 2-3 роки, так ви уникнете скупчення збудників інфекції і грибків. З цієї ж причини не садіть полуницю також там, де до цього  росли томати або картопля. Якщо хочете повернути посадки на старе місце, робіть це не раніше, ніж через 6 років. Звичайно, кожні 2-3 роки шукати нове місце для посадок клопітно,  але боротьба з шкідниками відніме у вас набагато більше сил та й врожаю!

Отже, визначилися з місцем.

Садити полуничну розсаду краще в похмуру погоду або ввечері. На сонці молодим кущам буде важко пережити новосілля". Спочатку обробимо коріння у розсади, це захистить її від усякої зарази: у розчин кухонної солі і мідного купоросу (три ст. ложки солі, одна ч. л. купоросу і 10 л. води) потрібно на 10-15 хвилин занурити кущі разом з корінням. Потім вийняти і сполоснути під струменем чистої води. Тепер можна садити. Корінці ретельно розпрямляєте, стежимо, щоб вони розташовувалися вертикально в лунці. Шийка кущика повинна знаходитися над ґрунтом. Якщо коріння дуже довгі - укоротіть їх. Вони повинні бути не довше 8-10 см.

Після того, як посадили кущі, поливаємо нашу полуницю. Але не під корінь, а зверху, дощиком. Коли вода вбереться, під кущі кладуть мульчу - солому або суху землю, щоб не утворилася скоринка.

Як часто садити розсаду - залежить від сорту.

Якщо сорт ранній або середньоранній - полуницю садимо густо. Схема посадки полуниці (схема посадки клубники): відстань між рядами - 50-60 см, від кущика до кущика -15 см.

Схема посадки полуниці (схема посадки клубники)

Якщо сорт пізній, то схема посадки полуниці (схема посадки клубники) така: від кущика до кущика - 20 см, а між рядами - також 50-60 см.

Схема посадки полуниці (схема посадки клубники)

Але це тільки в перший рік. Для збільшення врожаю за рахунок того, що полуниця посаджена густо. Після збору ягід в перший рік кожен другий кущик видаляють. Другий рік вважається найбільш родючим і з великими ягодами. Урожай третього року теж хороший, але ягоди будуть трохи менше. Тому, якщо залишити кущики полуниці на четвертий рік-ягоди будуть зовсім дрібними, і врожаю буде мало. Так що після збору ягід на третій рік видаліть кущі.

Поливають полуницю регулярно, стежте за цим. Тому що відсутність вологи навіть протягом 2 тижнів сильно знизить ваш урожай. Але надмірно зволожувати грунт під кущами теж не можна - це негативно позначиться на зимостійкості, та й хвороботворним мікроорганізмам вільніше живеться в сирих місцях. Поливати краще дощуванням. Якщо у вас є дощувальна установка - це ідеальний варіант.

Якщо ви хочете збільшити посадку

Розмножують полуницю зазвичай вусами з маточних кущів.

На вусі залиште дві-три розетки, і присипте корінці землею. При цьому квіти з маточного куща видаліть, щоб маточна рослина змогла передати свою силу новій рослині, а не своїм ягодам. Краще всього, якщо ви виконаєте цю процедуру на кущах, яким уже два роки, щоб вони були максимально міцними, як кажуть, в самому соку.

Хто і звідки

Валюта
Курс основых валют НБУ на сегодня
«  Квітень 2024  »