Субота, 27.02.2021
Вирощування полуниці
Меню сайту
Статистика

Яндекс.Метрика

Форма входу

Стеблова нематода

Поширена повсюдно, найбільш шкідлива в Криму та степовій зоні. Стеблова нематода дещо більше суничної: довжина тіла самки досягає 1,3 мм. Тіло самця і самки світле із загостреним кінцем. Зимує стеблова нематода у фазі личинки другого-третього покоління дорослих самок в пошкоджених частинах рослин. Навесні відновлює життєдіяльність з початком руху соку в рослинах. Незабаром самки відкладають яйця в тканини стебел і листя. Вилупившись личинки після 15-20 днів харчування перетворюються на дорослих особин. Живе і розмножується шкідник у всіх надземних частинах рослин. За період вегетації розвивається в чотирьох-п'яти поколіннях.

Пошкодження найбільш чітко проявляється в період від бутонізації до плодоношення і восени. На квітконосах, черешках і жилках листя, на вусах з'являються здуття, поверхня їх стає рубчастою. У місцях зчленування черешків і листової пластинки утворюються блідо-зелені галли, які пізніше загнивають і стають бурими. Листові пластинки дрібнішають, стають зморшкуватими, покриваються схожими на бульбашки здуттями і закручуються нижньою стороною вгору. Квіти і ягоди майже сидячі, велика частина їх засихає.

Методи боротьби

Повернення суниці на колишнє місце не раніше ніж через 3-4 роки. Посадка на нові ділянки тільки здорову розсаду - основний прийом оздоровлення насаджень. Знезараження розсади суниці перед висадкою шляхом термічної обробки водою, нагрітою до 47 ° С, з експозицією 10-15 хвилин і подальшим охолодженням у холодній воді. Слід дотримуватися обережності, так як занурення у більш гарячу воду негативно позначається на стані розсади. Видалення в кінці травня і восени з плантації заражених кущів з подальшим їх знищенням (можна спалити). Дотримання агротехніки вирощування, своєчасне знищення бур'янів і залишків після збирання.  

 

Пошук
Хто і звідки

Валюта
Курс основых валют НБУ на сегодня
Календар
«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Copyright Nestermax © 2021
 Український рейтинг TOP.TOPUA.NET