Субота, 27.02.2021
Вирощування полуниці
Меню сайту
Статистика

Яндекс.Метрика

Форма входу

Сунична нематода

Тіло подовжене, білувате, майже прозоре, закінчується простим шипом. Довжина самки - 0,8-1, самця - 0,5-0,7 мм. Зимує нематода всередині заселених рослин, проходячи всі фази свого розвитку. З початком вегетації суниці поновлюється і життєдіяльність шкідника. Заселяє нематода в основному пазухи листя і бруньки. Тут же, всередині тканин, самки відкладають яйця. Через тиждень з них вилуплюються личинки. Після 1-2 тижнів харчування та розвитку личинки перетворюються на статевозрілих особин.

Ознаки зараження та пошкодження рослин проявляються в період цвітіння і плодоношення, восени, а також під час утворення нових листків і закладання бруньок. У ці періоди в рослинах відзначається найбільша кількість нематод. Пошкоджені рослини присадкуваті, їх квітконоси укорочені, потовщені. Черешки листя червоніють, стоншуються. Листові пластинки набувають більш темного забарвлення, часто розвиваються кривими, іноді - скрученими, шкірястими, нерідко з червоними плямами. Сильно заражені рослини не плодоносять або утворюють дрібні потворні ягоди. На вусах чисельність нематоди збільшується в міру розвитку розеток. За літо розвивається 6-8 поколінь шкідника.

Методи боротьби

Повернення суниці на колишнє місце не раніше ніж через 3-4 роки. Посадка на нові ділянки тільки здорову розсаду - основний прийом оздоровлення насаджень. Знезараження розсади суниці перед висадкою шляхом термічної обробки водою, нагрітою до 47 ° С, з експозицією 10-15 хвилин і подальшим охолодженням у холодній воді. Слід дотримуватися обережності, так як занурення у більш гарячу воду негативно позначається на стані розсади. Видалення в кінці травня і восени з плантації заражених кущів з подальшим їх знищенням (можна спалити). Дотримання агротехніки вирощування, своєчасне знищення бур'янів і залишків після збирання.  

 

Пошук
Хто і звідки

Валюта
Курс основых валют НБУ на сегодня
Календар
«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Copyright Nestermax © 2021
 Український рейтинг TOP.TOPUA.NET