Субота, 27.02.2021
Вирощування полуниці
Меню сайту
Статистика

Яндекс.Метрика

Форма входу

Сірий кореневий довгоносик

Пошкоджує суницю, малину, плодові культури, що знаходяться поблизу посадок полуниці. Поширений повсюдно в зонах вирощування полуниці. Жук коричнево-сірий, довжиною 5-6 мм з коротким хоботком, передня спинка і надкрила нерівномірно покриті сірими, бурими лусочками, добре маскують його під колір сухих рослинних залишків і ґрунту, надкрила опуклі, зрощені, в борозенках,  ноги і вусики світліші, перетинчасті крила не розвинені - і жуки не літають. Зовні дуже схожий на сірого ґрунтового довгоносика.

Зимують жуки і личинки. Жуки - під листовою підстилкою і в ґрунті на глибині 2-3 см, личинки - на глибині залягання кореневої системи суниці. Жуки з'являються навесні, з початком вегетації суниці. Харчуються листям, обгризаючи їх з країв. Основну шкоду заподіюють в першій половині літа - в період бутонізації та перед цвітінням суниці.

Після додаткового живлення самки відкладають під листками жовтуваті яйця. Через 10-14 днів вилуплюються личинки - білі, безногі, з зморшкуватим світлим волосистим тілом і жовтою головою. Живуть у ґрунті, ушкоджують коріння і кореневища полуниці. Більшість личинок, закінчивши харчування, тут же окуклюються. Частина з них залишається на зимівлю і окуклюються в наступному році. Молоді жуки відроджуються в липні, деякі відкладають яйця. Через 2-3 тижні з них вилуплюються личинки. У вересні жуки й личинки йдуть на зимівлю.

Методи боротьби

Просторова ізоляція (не менше 500 м) молодих посадок суниці від старих.

Перекопування (заорювання) старих ділянок відразу ж після збору врожаю, в результаті чого шкідник позбавляється харчування.

Обприскування посадок рекомендованими інсектицидами навесні, до цвітіння суниці, і після збирання врожаю – при появі жуків нового покоління.

Пошук
Хто і звідки

Валюта
Курс основых валют НБУ на сегодня
Календар
«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Copyright Nestermax © 2021
 Український рейтинг TOP.TOPUA.NET