Сірий кореневий довгоносик
Пошкоджує суницю, малину, плодові культури, що
знаходяться поблизу посадок полуниці. Поширений повсюдно в зонах вирощування полуниці. Жук коричнево-сірий, довжиною 5-6 мм з коротким хоботком,
передня спинка і надкрила нерівномірно покриті сірими, бурими лусочками, добре
маскують його під колір сухих рослинних залишків і ґрунту, надкрила опуклі,
зрощені, в борозенках, ноги і вусики
світліші, перетинчасті крила не розвинені - і жуки не літають. Зовні дуже
схожий на сірого ґрунтового довгоносика.
Зимують жуки і личинки. Жуки - під листовою підстилкою і в ґрунті на глибині 2-3 см, личинки - на глибині залягання кореневої системи суниці. Жуки з'являються навесні, з початком вегетації суниці. Харчуються листям, обгризаючи їх з країв. Основну шкоду заподіюють в першій половині літа - в період бутонізації та перед цвітінням суниці.
Після додаткового живлення самки відкладають під листками жовтуваті яйця. Через 10-14 днів вилуплюються личинки - білі, безногі, з зморшкуватим світлим волосистим тілом і жовтою головою. Живуть у ґрунті, ушкоджують коріння і кореневища полуниці. Більшість личинок, закінчивши харчування, тут же окуклюються. Частина з них залишається на зимівлю і окуклюються в наступному році. Молоді жуки відроджуються в липні, деякі відкладають яйця. Через 2-3 тижні з них вилуплюються личинки. У вересні жуки й личинки йдуть на зимівлю.
Методи боротьби
Просторова ізоляція (не менше 500 м) молодих посадок суниці від старих.
Перекопування (заорювання) старих ділянок відразу ж після збору врожаю, в результаті чого шкідник позбавляється харчування.
Обприскування посадок рекомендованими інсектицидами навесні, до цвітіння суниці, і після збирання врожаю – при появі жуків нового покоління.