П`ятниця, 29.03.2024
Вирощування полуниці
Меню сайту
Статистика

Яндекс.Метрика

Форма входу

Багряна - ранній, великоплідний, високопродуктивний сорт. Стійкий до борошнистої роси, відносно зимо-та посухостійкий. Рослини великі, вуса чисельні товсті, червонуваті, дають добре розвинену розсаду з сильною кореневою системою, що забезпечує добру приживаність розсади. Перші плоди масою 45-50г, середня маса 12,2-13,2 г, темно-червоні, блискучі, тупоконечні. М'якоть інтенсивно-червона, щільна, приємного кисло-солодкого смаку, ароматна. Рекомендується для промислового та присадибного вирощування на Поліссі і в Лісостепу.

Дарунок вчителю - ранній великоплідний сорт, вирізняється високою стабільною врожайністю великих, технологічних ягід, стійкістю до грибкових захворювань та суничного кліща. Рослини високі, середньоолистнені, вуса порівняно товсті, досить чисельні, розсада середньорозвинена, але з добре розвиненими коренями. Ягоди досить крупні - середня маса 12,4-15,4 г, правильної конічної форми з шийкою, інтенсивно червоні. М'якоть оранжево-червона, соковита, ароматна, гармонійного кисло-солодкого смаку. Рекомендований сорт для вирощування в усіх регіонах України.

Дашенька - ранньостиглий сорт, помірно врожайний, не вимогливий до умов вирощування, зимо- та посухостійкість підвищена, стійкий до хвороб. Рослини середнього розміру, кущ напіврозкидистий, вуса утворює в середній кількості, середньої товщини. Ягоди досить великі - середня маса 8-10 г, подовжено-тупоконічні, темно-червоні, блискучі. М'якоть червона, соковита, ніжна, ароматна, приємного смаку. Рекомендований для вирощування в північно-східному Лісостепу України.

Десна - унікальний надранній сорт. Вирізняється високою, стабільною урожайністю крупних, транспортабельних ягід, стійкістю до борошнистої роси і пятнистості листків. Рослини середньої сили росту, вуса середньої товщини, розсада середньорозвинена, але з могутньою кореневою мичкою. Ягоди крупні - перші 32-36 г, а середня маса 11,5-15,6г, подовжено-конічні, однотипні, темно-червоні, блискучі, щільні. М'якоть інтенсивно-червона, щільна, соковита, ароматна, відмінного кисло-солодкого смаку. Рекомендований до вирощування в усіх регіонах України.

Істочнік - середньостиглий, вирізняється дуже високою, стабільною урожайністю великих, щільних ягід, стійкістю до грибкових захворювань та суничного кліща. Рослина середньоросла, вуса чисельні, середньої товщини. Розсада помірно розвинена, з могутньою кореневою мичкою, що при літніх строках посадки сприяє добрій приживаності. Ягоди великі - перші 37-44 г, в середньому 13,7-16,9 г, подовжено-конічні, з шийкою, яскраво-червоні, блискучі, шкірка міцна, еластична. М'якоть жовтогарячо-червона, щільна, соковита, приємного смаку. Сорт рекомендований до вирощування в усіх регіонах України.

Краснокутчанка - сорт середньопізній, урожайний, великоплідний, відносно зимо- і посухостійкий, стійкий до хвороб. Кущ середньої сили росту. Вуса чисельні, розсада середньорозвинена, але з доброю кореневою мичкою. Ягоди великі - перші до 70 г, середня маса 15-20 г, округлі або надсічено-конічні, з шийкою, темно-червоні, блискучі. М'якоть інтенсивно-червона, щільна, соковита, слабодухмяна, кисло-солодка. Рекомендований для вирощування в північно-східному Лісостепу України.

Октава - ранній сорт, зі стабільною, високою урожайністю крупних, транспортабельних ягід десертного стійкий до хвороб та брунькового кліща. Рослини середньо зрілі, вуса товсті, чисельні, розсада добре розвинена. Ягоди середньою масою 12-18г, ширококонічні, з шийкою, темно-червоні, блискучі, з міцною еластичною шкіркою. М'якоть інтенсивно-червона, щільна, ніжна, соковита, дуже ароматна, відмінного кисло-солодкого смаку. Рекомендований для івирощування в районах розвиненого ягідництва України.

Ольвія - ранній сорт, вирізняється високою врожайністю, відмінною товарністю великих, досить вирівняних за розміром і формою, транспортабельних ягід, стійкістю до захворювань та суничного кліща, відносно зимо- та посухостійкий. Рослини середньорослі, вуси середньої товщини, чисельні, розсада добре розвинена. Ягоди крупні, середня маса 11,0-11,8 г, правильної тупокінцевої форми, з шийкою, інтенсивно-червоні, блискучі. М'якоть яскраво-червона, щільна, соковита, ніжна, ароматна, гармонійного кисло-солодкого смаку. Цікавий для аматорського садівництва.

Присвята - середньопізній сорт, з високою, стабільніші врожайністю, дружно дозріваючих, технологічних ягід відмінного смаку, з досить високою стійкістю до хвороб і суничного кліща. Рослини середньорослі, вуса середньої товщини, розсади добре розвинена, але при літніх посадках слабо утворює дочірні рослини. Ягоди середньою масою 12,2-15,8 г, правильної овальної форми, темно-червоні, блискучі. М'якоть щільна, соковита, ароматна, гармонійного кисло-солодкого смаку. Рекомендований для вирощування в усіх регіонах України.

Русанівка - ранній великоплідний сорт. Вирізняється високою врожайністю дуже великих, одномірних ягід, стійкістю до борошнистої роси і плямистості листків, але в середньому ступені вражається суничним кліщем. Рослини могутні, вуса товсті, досить чисельні, розсада сильна з добре розвиненою кореневою мичкою, високою приживаністю. Середня маса ягід - 13-18 г, форма - округло-конічна, правильна, забарвлення яскраво-червоне, поверхня блискуча. М'якоть також яскраво-червона, ніжна, соковита, ароматна, приємного смаку. Сорт рекомендований для вирощування в Поліссі та Лісостепу.

Фестивальна ромашка - високопродуктивний середньостиглий сорт. Вирізняється стійкістю до захворювань, зимостійкістю, здатністю швидко формувати ряди при літньому висаджуванні і давати високі врожаї вже наступного року після літньої посадки. Рослини вище середньої сили росту, вуса середньої товщини, чисельні, утворюють в достатній кількості добре розвинену розсаду. Середня маса ягід 12,4-13,6 г. За формою вони округло-конічні, жовтогарячо-червоні, блискучі, з шийкою. М'якоть такого ж забарвлення, щільна, соковита, ароматна, приємного кисло-солодкого смаку. Ягодам властива підвищена транспортабельність. Сорт рекомендований для вирощування в усіх регіонах України, а також в європейській частині Росії.

Гігантела Максім - нідерландський пізньоспілий сорт з дивовижним поєднанням крупноплідності (найбільш великі ягоди з групи великоплідних сортів) та чудовим смаком з специфічним суничним ароматом. Перші ягоди гребіньовидної форми масою до 100-120 г (не проходять у літрову банку).Маршалл - один з найкращих європейських середньостиглих сортів. Високоврожайний, крупноплідний з красивими циліндрично-конічної форми плодами приємного смаку. Кущі могутні розкидисті, з міцними квітконосами.

Ельвіра - європейський середньоранній високоврожайний сорт, стійкий до захворювань та шкідників. Має великі, красивої форми і чудового смаку ягоди, з підвищеною здатністю до транспортування. Кущі сильні з великою кількістю квітконосів, листя темно-зелене, блискуче.Мрак - найновітніший ремонтантний сорт нейтральної світової доби. Високоврожайний з великими смачними ягодами правильної видовжено-конічної форми яскраво-червоного забарвлення з соковитою рожевою м’якоттю. Добре транспортується, стійкий до грибкових захворювань, особливо сірої гнилі. Цей сорт можна вирощувати і на шпалері, використовуючи не тільки як плодову, але і як декоративну культуру.

Крім цих сортів, звичайно, існує багато інших, котрим властиві ті чи інші переваги і недоліки. Серед середньостиглих крупноплідних сортів досить продуктивні - Лорд, Трубадур, Московська Ювілейна (Машенька); серед пізньостиглих - Талісман, Рубіновий кулон.Значна кількість сучасних сортів суниць ремонтантні. Зокрема, до них відносяться Еверест і Рюген. Для них характерне плодоношення протягом літа. Серед ремонтантних сортів відрізняється дуже крупноплідний Чеський гігант. На одній рослині цього сорту формується 4-6 ягід, масою по 60-80 г кожна, та 10-15 більш дрібних - по 40-50 г.

З сортів нейтральної світової доби можна відмітити Талстар, Брайтон, Трибьют, Ольстер, Клеттерстар, Сельва - всі вони виведені в США, а от Референта - виведена в Італії. У них закладка квітконосів, їх ріст і плодоносіння продовжується без перерви на протязі 10 місяців!Декілька слів про те, як правильно підібрати сорти. Перший орієнтир описання сорту, або розповідь доброго знайомого чи садівника аматора. Наступний - придбання розсади.  Але навіть якщо ви придбали якісну розсаду бажаного сорту, це ще не гарантія, що одержите задоволення від його вирощування. Може виявитися, що вподобаний вами сорт не "вподобає" ґрунти, систему агротехнічних прийомів, які ви застосовуєте чи погодні умови на вашій ділянці. Тому слід придбати кілька сортів, випробувати їх, підібравши відповідні прийоми агротехніки. Лише після цього можна зосередитися на вирощуванні 3-4 сортів, які різняться за скоростиглістю та іншими властивостями.

 

Пошук
Хто і звідки

Валюта
Курс основых валют НБУ на сегодня
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Copyright Nestermax © 2024
 Український рейтинг TOP.TOPUA.NET